01.05.2014

Moje miasto

Miasto opustoszało. Zapewne dojazd do pracy zajmie mi jutro dwa, a nie trzy kwadranse Czuję się jak mały konspirator, wszyscy wzięli sobie wakacje od życia, a ja zostałam na posterunku i obserwuję. A co widzę? Widzę, że nasz patent na długie weekendy, czyli "majówka w pracy i w mieście", sprawdza się doskonale. Nie mówię, że chce mi się jutro jechać do biura, ale czas wolniej płynie i mam wrażenie, że po godzinach mam okazję zaobserwować coś, na co większość gliwiczan się wypięła. Widzę miasto nieco zaspane, w prywatnej odsłonie, bez makijażu i tej całej napinki. To pozamykane sklepy i otwarte kawiarenki, delikatnie brzęczące fontanny, puste ścieżki rowerowe i ulice. To starsze panie w kapeluszach z dużym rondem, puste ławki na nagrzanych skwerach, trochę jak plan filmowy lub spotkanie z aktorką w przerwie między aktami. Jest w tym jakaś magia. Gliwice same w sobie są piękne, ale dziś nabrały niezwykłego uroku. Baśniowe balkony, wieżyczki, wykusze, tajemnicze podwórka, wytarte posadzki i gięte balustrady, gęsty bluszcz, maleńkie okna na strychu.. miliony ozdobników, historii i marzeń. Uwielbiam wyobrażać sobie, jak żyli i żyją mieszkańcy gliwickich kamienic. Rzucam się do każdej otwartej bramy z nadzieją, że będę mogła wejść do środka. Takie wycieczki są jak otwieranie pudełka czekoladek, uchylam drzwi i widzę same perełki, zadbane lub nie, ale wszystkie wyjątkowe. Wariactwo dzielę z Panem Mężem, więc wsiedliśmy dziś na rowery, Młoda oczywiście też, i ruszyliśmy w miasto. Koniecznie chciałam podzielić się z Wami tym widokiem, ale ciężko się robi zdjęcia, podróżując z dzieckiem na rowerze. Dlatego wybaczcie mi proszę krzywe kadry, ciągle te same ujęcia, no i pretensjonalny retusz też - inaczej nie mogłam. Tak dziś wygląda moje miasto. Miłego oglądania! 6 komentarzy:

 1. Dziękuję za miłą, niespieszną wycieczkę po Twoich Gliwicach :))) Fajne ujęcia, piękne miejsca... Słonecznej majówki w mieście życzę! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo mi miło, że Ci się u mnie spodobało. Gliwice naprawdę mają urok! :-)

   Usuń
 2. Wow pieknie u Was! te wszystkie cudowne stare kamiennice! uwielbiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, są cudne! Wiele bym dała, by zajrzeć do ich wnętrz - muszą kryć prawdziwe skarby :-) Pozdrawiam ciepło! :-)

   Usuń
 3. Ja też dziękuję za piękną wycieczkę, te kamienice są takie klimatyczne i bardzo tajemnicze. Super to zdjęcie klatki schodowej i następne z pięknymi, dużymi, drewnianymi drzwiami (ciekawe co się za nimi kryje???). Pozdrawiam Kasia:))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że dałaś się zaprosić na moją wycieczkę :-) Drzwi intrygujące.. kiedyś były organizowane w Gliwicach wycieczki po wnętrzach kamienic.. może ktoś je reaktywuje? Pozdrawiam! :-)

   Usuń