17.08.2013

Moje marzenia: gypsy style

Lubicie cygańskie klimaty? Bogactwo form, wzorów i kolorów - w powszechnym przekonaniu oznaczają bazarowy styl, a dla mnie są ucztą dla oczu zmęczonych masową produkcją. Kojarzą mi się z gwarnym taborem cygańskim, cyrkiem wędrownym i dźwiękiem akordeonu. W bardziej wyrafinowanej wersji to styl boho, choć można się spierać, skąd on się tak naprawdę wywodzi. Mówi się, że właśnie z inspiracji kulturą romską, ale równie często spotykam teorie, że inspiracją był świat bohemy artystycznej. Niezależnie od tego, gdzie leży prawda, dla mnie te dwa style się przenikają i obok żadnego nie jestem w stanie przejść niewzruszona.

W moim codziennym życiu ciężko znaleźć ślady tych inspiracji. To zaledwie kilka drobiazgów w domu, ocierających się o ten klimat oraz parę sukienek i akcesoriów w szafie. Zbyt wiele źródeł mnie inspiruje, bym mogła się jednoznacznie określić i podążyć w jednym kierunku.


 

Gdy jednak popuszczam wodze fantazji, widzę dookoła świat pełen magii. Przede wszystkim te wspaniałe wozy cygańskie! Marzę o takim i wiem, że jeśli taki znajdę, nic mnie nie powstrzyma :-) 

 źródło: Pinterest
 źródło: Pinterest


Poniżej kilka luźnych inspiracji. I pomyśleć, że są takie miejsca na ziemi, i to dostępne dla zwykłych śmiertelników! O tym jednak będzie osobny post.

 źródło: Pinterest
 źródło: Pinterest
 źródło: Pinterest
 źródło: Pinterest
 źródło: Pinterest
 źródło: Pinterest

Na deser przedmiot moich pragnień - album Jeanne Bayol przedstawiający wozy cygańskie i ich wnętrza. Wspaniale byłoby go przeglądać w długie jesienne wieczory.

do kupienia w Amazon.com


2 komentarze:

  1. A ja marzę o takim dopiero od 2010 roku, nawet kiedyś zaczęłam oglądać taką bardzo, ale to bardzo głupią telenowelę(aż mi nawet wstyd jak sobie przypomnę), po hiszpańsku(akurat dużo to mi dało językowo), bo główna bohaterka mieszkała właśnie w takim wozie...ale film na prawdę głupi:P Mam te same zdjęcia w moich inspiracjach boho:D Jesteś pierwszą osobą, jaką spotkałam(chociaż wirtualnie), która marzy o wozie tak jak ja. Oby ci się spełniło to marzenie:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Pierwszy raz stykam się z opisywanym stylem. Wnętrza są ciekawe, zupełnie odbiegają od naszych polskich kanonów. Można poczuć się jak u wróżki. Dużo poduszek, inne formy mebli - trzeba podążać za marzeniami :)

    OdpowiedzUsuń